web tabanlı yazılım nedir ?

web tabanlı yazılım nedir ?

Web tabanlı yazılım kavramı internet ağları üzerinden yapılan bütün yazılımsal işlemleri ifade eden çok kapsamlı bir kavramdır. Yazılım sektörü ise günümüzde çok önemli bir yere sahiptir. Sahip olduğu küresel önem inkâr edilemez. Çünkü yazılım sektörü devletlerin dahi gövde gösterilerinde bulunup gözdağı verdikleri bir alan haline geldi artık. 

Web tabanlı yazılım kavramının ne ifade ettiği hakkında biraz açıklama yapma gereği duyuyoruz. Web tabanlı yazılım dendiğinde akla stok takip yazılımları, içerik yönetim sistemleri, rezervasyon sistemleri ve belediye gibi resmi kurumlara ait portal yazılımları, arşiv yazılımları ve ödeme- tahsilât sistemleri, mobil uygulamalar başta olmak üzere daha birçok farklı kategoride yazılımlar ve içerik yönetim sistemleri akla gelir. Web tabanlı yazılımların bu denli farklı alt dallara sahip olmasının ardında ise şirketlerin teknolojinin farklı kulvarlarında gelişim göstermesi ve buna bağlı olarak ihtiyaçlarının da değişiklik göstermesidir. 

Osmaniye Web Tasarım sadece yazılım ve mobil uygulama alanında hizmet alacağınız diğer firmalardan farklı olarak aynı zamanda sizlere yazılım danışmanlığı ve rehberliği hizmeti de sunuyor. Yazılım sektöründe bir rehber eşliğinde hareket etmek önem arz eden bir konudur. Çünkü Google başta olmak üzere diğer teknoloji firmalarının kuralları dinamiktir, sürekli değişir. Bu kurallara göre web sitenizi inşa etmek ve yayın hayatına sokmak ise uzmanlık ister. Yazılım danışmanlığı sırasında sitenizin tasarımı, grafikleri, nasıl bir mimariye sahip olacağı, izlenecek olan SEO yöntemleri gibi daha birçok konu ve bu konularda ortaya çıkması muhtemel problemler konusunda premium rehberlik hizmeti alabilirsiniz. 

Osmaniye Web Tasarım şirketi ile çalışmanın size faydaları nelerdir? 
- Şirketinize olan güven artar. 
- Şirketinizin tanınırlığı artar. 
- Şirketinizin müşteri sayısı ve buna bağlı olarak gelirlerinizde artış meydana gelir. 
- Müşterilerinizin gözündeki profesyonellik algınız olumlu yönde değişir. 
- Şirketiniz için tasarlattığınız web siteniz 7 gün 24 saat boyunca ücretsiz olarak reklamınızı yapabileceğiniz bir alandır. 
- e-Ticaret alanında çalışma yürüten bir şirketseniz eğer satış rakamlarınız yukarıya doğru ivme kazanacaktır. 
- Google, Bing, Yandex gibi küresel arama motorlarındaki sonuçlarda ilk sayfalarda çıktıkça rakiplerinize nazaran sektördeki konumunuz daha da sağlamlaşacaktır. 
- Şirketiniz henüz yeni açılmış, yerel bir işletme dahi olsa hem ülke çapında hem de dünya çapında bulunan müşterilerle kolayca iletişim kurabilirsiniz. 
- Şirketiniz ve sektörünüzle alakalı son dakika gelişmelerini anında ve tek tıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Rota Group